TransFlow to system i oprogramowanie do zarządzania transportem w firmach produkcyjnych, szczególnie z branży FMCG. Umożliwia planowanie transportu, potwierdzanie zleceń, monitorowanie realizacji zlecenia na terenie firmy.
planowanie wysyłek i dostaw => zlecenie przewozu => potwierdzenie zlecenia => realizacja => rozliczenie kosztów => analiza (raporty KPI)
Wprowadzone dane są wykorzystywane do porządkowania ruchu samochodów na terenie firmy w celu: optymalizacji czasów załadunków i rozładunków w poszczególnych magazynach, minimalizowania skutków opóźnień oraz ograniczenia czasu przestojów.
Zestaw 22 standardowych raportów służy do analizy wskaźników efektywności procesu logistycznego i rozliczania kosztów transportu, a także umożliwia dokonanie oceny dostawcy usług transportowych. Program pozwala również na przygotowanie raportu dla Intrastat.
TransFlow może współpracować z dowolnymi systemami obecnymi w firmie, m.in. SAP, JDE, S21, B400, ...
Przejrzysty ekran programu umożliwia optymalne zaplanowanie czasów załadunków i rozładunków, m.in. przez uwzględnienie wydajności ramp magazynowych. Koszt kursu kalkulowany jest już w momencie wybory przewoźnika: pozwala to na wybór przewoźnika pod kątem najniższych zakontraktowanych stawek na dany kierunek i typ samochodu.
Plany załadunków i rozładunków mogą być wpisane ręcznie lub zaimportowane automatycznie do TransFlow z innych systemów (także w postaci plików Excel'a).
Zlecenia wpisane do planu są potwierdzane z przewoźnikami, również za pomocą internetowych modułów potwierdzania zleceń, np. TransOrder.
Dyspozytor monitoruje proces realizacji zlecenia. Otrzymuje niezbędne informacje do uporządkowania ruchu samochodów na terenie firmy a kolorystyczne oznaczenia samochodów spóźnionych oraz oczekujących zbyt długo, pomagają w szybkim podejmowaniu odpowiednich działań, które przekładają się m.in. na obniżenie kosztów.
System TransFlow dostarcza informacji o zaplanowanych kursach na dany dzień oraz w jakich miejscach firmy znajdują się wpuszczone na teren samochody.
Pracownik wpuszcza na teren firmy tylko zweryfikowanych kierowców i samochody oraz rejestruje w programie czas wjazdu każdego samochodu oraz czas jego wyjazdu.
Dzięki informacjom o planowanych załadunkach i rozładunkach oraz samochodach oczekujących na wjazd na parkingu, pracownik magazynu może odpowiednio wcześniej przygotować się do ich obsłużenia, unikając tym samym nadmiernego obciążenia ramp i niepotrzebnych przestojów samochodów.
Pracownik magazynu rejestruje czas rozpoczęcia i zakończenia załadunku (lub rozładunku). Dane te są wykorzystywane m.in do oceny efektywności procesu.
System TransFlow umożliwia wykonanie 22 raportów służących do analizy wskaźników efektywości procesu logistycznego. Dane do większości z tych raportów mogą być selekcjonowane przez użytkownika za pomocą filtrów. Pozwala to na przeprowadzenie analiz np. dla wybranego kierunku lub dla wybranego przewoźnika w określonym przedziale czasu.
Raporty generowane są w formie plików Excel'a, co pozwala na ich dalszą obróbkę i analizę.
System TransFlow jest również przystosowany do współpracy z zewnętrznymi internetowymi modułami potwierdzania zleceń, np.:
Copyright © 2018 OCELOT Systemy Informatyczne